Zvětšení prsou (Augmentace)

Velikost ženského poprsí je dána objemem tukové tkáně a prsní žlázy. Tato operace řeší problémy žen, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí. Silikonové implantáty mohou mít různé tvary, kulaté nebo tvaru kapky. Objem implantátů je vybírán po konzultaci s operatérem s ohledem na přání pacientky, velikost a tvar hrudníku. Samozřejmostí je použití kvalitních silikonových prsních implantátů. Prsní implantáty nemají vliv na těhotenství a kojení.

Operační zákrok:

Prsní implantát se do prsu vkládá ze tří možných přístupů: z řezu kolem dvorce na rozhrání světlé a pigmentované kůže, z řezu v podprsní rýze a z řezu v podpaží. O typu zákroku vždy rozhodne plastický chirurg na základě konzultačního vyšetření, s přihlédnutím k přání pacienta. Zvětšení prsou se provádí v celkové narkóze.

Pooperační péče:

Rány na prsu jsou přelepeny náplastí, která se ponechává 14 dní. Prsy jsou chráněné elastickou podprsenkou bez kostic, která se ponechává 4 týdny od provedení operace. Prsy se po plastice mohou osprchovat za 4 dny. Po 2 týdnech od augmentace lékař odstraní gázu z prsu a odlepí i náplasti z rány. Plná fyzická zátěž se doporučuje až po 4 – 6 týdnech od operace prsou.